Mnichovo Hradiště

PŘENOSNÉ MOTOROVÉ STŘÍKAČKY:

POŽÁRNÍ STŘÍKAČKA PS 12: ♠ok

*Slouží k čerpání vody, je sestavena z motoru a čerpadla o průtoku 1200 lit./min..

PLOVOUCÍ STŘÍKAČKA:♠ok

*Slouží k čerpání vody  z vodní hladiny, je sestavena z motoru, čerpadla a plováku. Průtok čerpadla je stanoven druhem stříkačky.

POŽÁRNÍ PŘÍVĚSY:

POŽÁRNÍ PŘÍVĚS:♠ok

*Slouží pro přepravu věcných prostředků a přenosné motorové stříkačky.

POŽÁRNÍ AUTOMOBILY:

CISTERNOVÁ AUTOMOBILOVÁ STŘÍKAČKA – CAS 32:♠ok

*Slouží pro přepravu hasičů a věcných prostředku, je vybavena pevně zabudovaným čerpadlem o průtoku 3200 lit./min., nádrží na vodu a pěnidlo.

CISTERNOVÁ AUTOMOBILOVÁ STŘÍKAČKA – CAS 25:♠ok

*Slouží pro přepravu hasičů a věcných prostředku, je vybavena pevně zabudovaným čerpadlem o průtoku 2500 lit./min., nádrží na vodu a pěnidlo.

DOPRAVNÍ AUTOMOBIL – DA 12:

*Slouží pro přepravu hasičů, věcných prostředků a motorové stříkačky PS12. DA nemá nádrž na vodu ani pěnidlo.

AUTOMOBILOVÁ PLOŠINA – AP 27:♠ok

*Slouží pro hasební práce a záchranné práce. Pracovní koš je vybaven lafetovou proudnicí. Dostupná výška je 27m.

LETECKÁ TECHNIKA:

LETOUN – AN2:

*Slouží pro hasební práce v těžko přístupném terénu. Požáry lesních a travnatých porostu. Nádrž 1200lit.

VRTULNÍK – BELL 412:

*Slouží pro hasební práce v těžko přístupném terénu. Požáry lesních a travnatých porostu. Závěsný vak 800lit.

POŽÁRNÍ LODĚ A ČLUNY:

NAFUKOVACÍ ČLUN:

*Slouží pro práci na vodě. Záchrana osob při povodních, instalace norných stěn. Člun je možno vybavit závěsným motorem.

HYDRAULICKÉ VYPROŠŤOVACÍ ZAŘÍZENÍ:

KOMBINOVANÝ NÁSTROJ:

*Slouží pro vyproštění osob při dopravních nehodách. Zařízení se skládá z hydraulického agregátu, propojovacích hadic a hydraulických nástrojů (nůžky, rozpínač, kombinovaný nástroj, rozpěrný válec).

PŘENOSNÉ ZÁSAHOVÉ PROSTŘEDKY:

MOTOROVÁ PILA – ŘETĚZOVÁ:

*Slouží k řezání dřeva – stromů, trámů. Řezání probíhá pomocí článkového řetězu.

MOTOROVÁ PILA – KOTOUČOVÁ (rozbrušovací):

*Slouží k řezání kovových, betonových a kamenných materiálu. Řezání probíhá pomocí brusného kotouče, který je zvolen podle typu řezaného materiálu.

HASICÍ PŘÍSTROJE:

PŘENOSNÝ HASICÍ PŘÍSTROJ:

*Slouží pro hašení začínajícího požáru. Přístroj je vybaven rukojetí a celková hmotnost je do 20kg.

POJÍZDNÝ HASICÍ PŘÍSTROJ:

*Slouží pro hašení začínajícího požáru. Přístroj je vybaven rukojetí a kolečky. Celková hmotnost je vyšší než 20kg.

/upraveno pro výcvik mladých hasičů/

Město Mnichovo Hradiště

Střední odborné učiliště