Mnichovo Hradiště

Dne 5.10. 2019 uspořádal náš oddíl v prostorách hasičské zbrojnice malou soutěž pro přátelské SDH z našeho okolí. Soutěž byla nazvána ,,Přátelské klání mladých hasičů 2019″. Přes velmi nepříznivé počasí se soutěže zúčastnila celkem čtyři družstva. Dvě družstva SDH Boseň a dvě domácího SDH Mnichovo Hradiště. Další pozvané kolektivy SDH pro nemoci svých členů omluvily svoji účast. Soutěž se skládala z disciplíny zásah družstev džberovou stříkačkou, štafeta hasičských dovedností a požárního útoku.

Zásah družstev džberovou stříkačkou: První odstartoval kapitán družstva, který doběhl ke stojanům a postavil plechovky. Po návratu na start odstartoval dvě družstva, která překonala slalom mezi kužely. Dále závodníci zaujali své postavení u džberovky. První obsluha džberovky, druhý rozbalení hadice a třetí obsluha proudnice. Po shození plechovek se jednotlivé družstvo vrátilo do cíle.

Štafeta hasičských dovedností: První úsek – překonání překážky okno, druhý úsek – rozpojení hadic C, třetí úsek – spojení hadic C, čtvrtý a pátý úsek – přenesení hasicího přístroje, šestý úsek – rozbalení hadice C, sedmý úsek – balení hadice C.

Požární útok: Požární útok družstev proběhl netradičně na jednotný stroj a zasažení dopravního kuželu, který nahradil terč.

Pro zajímavost této mini soutěže, která probíhala v přátelském duchu, bylo pravidlo, že proti sobě soutěžila pouze družstva z jednoho SDH. Nikdo nechtěl srovnávat svůj výkon se soupeři z jiného SDH, neboť každý má rozdílný výcvik. Celému sportovnímu odpoledni přihlíželo mnoho diváků a delegace hasičů z partnerského města Erzhausen /Německo/, která hodnotila naši práci s mládeží a sbírala náměty pro výcvik svých mladých hasičů.

Po ukončení soutěže bylo provedeno celkové vyhlášení, odměnění závodníků za úžasné výkony a hlavně za výdrž v nepříznivém počasí.

TĚŠÍME SE NA DALŠÍ ROČNÍK

PAMĚTNÍ LIST ZA ÚČAST: